PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : با اصطلاحات زبان چینی در سفر آشنا شوید

ژینا
2020/01/01, 16:04
در این مقاله با موضوعی روبرو خواهیم شد که مسافران همواره با آن سر و کار دارند و مطمئناً اگر قصد دارند مدتی در چین بمانند نیاز است تا زبان چینی در سفر را (در حد چند عبارت کاربردی) بدانند.
مسافرت ( lü yóu، 旅游) و رزرو اتاق ( dìng fáng، 订房) به زبان چینی
موسسه بنیاد چین در این مقاله به شما در موقعیت های متداولی برای رزرو هتل، درخواست بلیط قطار و جستجوی تور به زبان اصلی چینی کمک خواهد کرد.

عبارات رایج زبان چینی در سفر برای خوشآمدگویی به مردم
جملات زیر می توانند به شما در ایجاد رابطه با سایرین کمک کنند. شما می توانید برای آشنایی بیشتر به این منبع (https://www.travelandleisure.com/travel-tips/basic-mandarin-chinese-words-phrases) مراجعه کنید.
你好!Nǐhǎo – سلام

(Nee haow)

714

你好吗?Nǐhǎo ma? – حالتان چطور است؟

(Nee haow ma)

很好 Hěn hǎo – خوب

(Hun haow)

还好 Hái hǎo – خیلی خوب

(Hi haow)

不太好 Bù tài hǎo – خیلی خوب نیست

(Boo tye haow)

早上好 Zǎoshang hǎo – صبح بخیر

(Dzow shung haow)

晚上好 Wǎnshang hǎo – عصر بخیر

(Wun shung haow)

晚安 Wǎn’ān – شب بخیر

عبارات رایج زبان چینی در سفر برای آشنایی با مردم
اگر به چین سفر می کنید، به طور کلی خواهید دید که افراد، رفتار دوستانه ای با شما دارند؛ پس از طرح سؤال خجالت نکشید! موسسه بنیاد چین در اینجا برخی از اصول اساسی برای کمک به شما در برقراری ارتباط با افرادی که با آن ها ملاقات می کنید را انتخاب کرده است. برای آشنایی بیشتر به وب سایت chinese.bonyad.org مراجعه کنید تا با قواعد زبان چینی در سفر (http://chinese.bonyad.org/chinese-language-on-the-trip/) آشنا شوید.

我 叫 __ Wǒ jiào__ – نام من …

(Wor jyaow)

您 贵姓? Nín guìxìng؟ – نام خانوادگی شما چیست؟ (رسمی)

(Neing gway shing)
715
我 姓 __ Wǒ xìng__ – نام خانوادگی من است …

(Wor shing)

你 多大? Nǐ duōdà؟ – شما چند سال دارید؟

(Nee dwor da)

我 三 十岁 Wǒ sānshí suì – من سی ساله هستم

(Wor Sun shrr sway)

你 来自 哪里? Nǐ láizì nǎli؟ – اهل كجاييد؟

(Nee lye dzrr na lee)

我 来自 中国 Wǒ láizì zhōngguó – من از چین آمده ام

(Wor lye dzrr jong gwor)

你 是 哪 国人? – Nǐ shì nǎ guó rén؟ – اهل کدام کشورید؟

(Nee shrr na gwor run)

我 是 中国 ǒ Wǒ shì zhōngguó rén – من چینی هستم

(Wor shrr jong gwor run)

我 是 外国人 Wǒ shì wàiguó rén – من چینی نیستم

(Wor shrr wye gwor run)

老外 Lǎowài – خارجی (یک اصطلاح عامیانه عامیانه!)

(Laow wye)

很 高兴 认识 你 Hěn gāoxìng rènshi nǐ – از ملاقات شما خوشبختم

(Hun Gaow shing run shrr nee)

اصطلاحات معمول زبان چینی رد سفر برای مؤدب بودن
حتی اگر هنوز واژگان در ذهن تان زیادی ندارید، این کلمات به شما کمک می کنند تا مکالمات شما روان تر اتفاق بیفتد. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در خصوص زبان چینی در سفر به دست آورید به اینجا (https://www.google.com/search?q=Chinese+language+on+the+trip+&tbm=isch&ved=2ahUKEwivz46Sm-LmAhUK8xoKHcx2DFMQ2-cCegQIABAA&oq=Chinese+language+on+the+trip+&gs_l=img.3..35i39.1359.1359..1683...0.0..0.195.195 .0j1......0....1..gws-wiz-img.94h_NX6sP-8&ei=93YMXu_3BIrma8ztsZgF&bih=625&biw=1366&safe=active) مراجعه کنید.

716
谢谢! Xièxiè! – متشکرم!

(Shyeah shyeah)

非常 感谢! Fēicháng gǎnxiè! – خیلی ممنونم!

(Fay chung gun shyeah)

谢 ù Bù yòng xiè – خوش آمدید

(Boo yong shyeah)

不客气 Bù kèqì – از شما استقبال می کنیم

(Boo kuh chee)

不好意思 Bù hǎoyìsi – ببخشید، متأسفم

(Boo haow yee srr)

对不起 Duìbuqǐ – ببخشید

(Dway boo chee)

请问 …؟ Qǐngwèn …؟ – می توانم بپرسم …؟

(Cheeng wun)

麻烦 你 了 Mǎfan nǐ le – با عرض پوزش، زحمت تان شد

(Ma fun nee luh(

没 é Méi wèntí – مشکلی نیست

(May wun tee)

好的! Hǎo de! – خوب!

(Haow duh)

موسسه بین المللی بنیاد چین تمامی خدمات مربوط به کشور چین، در ایران را انجام می دهد. برخی از این خدمات شامل: ثبت شرکت در چین، ثبت برند در چین، آموزش زبان چینی، واردات از چین، صادرات به چین، تبدیل ارز چینی و تحصیل در چین است. برای هماهنگی با شماره تلفن 02166432474 تماس بگیرید.