PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکلات پاور p5 ماینر m3x و روش رفع آن

Admin
2020/12/13, 07:10
یک مشکل نمونه
در لحظه اتصال به برق جریان میکشه و صدای رله اولیه هم میاد و فن کار نمیکنه و ولتاژی هم در خروجی نیست
ولتاژ تا خازنهای بزرگ 400 ولت میرسه
اما به ورودی دو ترانس هیچ ولتاژی نمیرسه
با قطع برق هم چند ثانیه بعد صدای قطع کردن رله هم میاد
هیچ قطعه ای آسیب ظاهری ندیده
روی برد هم پل دیودها و ماسفتها هم هیچ کدوم اتصال کوتاه نبودن
تمام مقاومتهای فیوزی هم سالم هستن
----------------------------
روش حل مشکل
خروجی رو تست میکنیم اتصال کوتاه نباشه
اگر بود
زیر هیت سینک خروجی 12 تاماسفت smd هست، حداقل یکی از اونها اتصال کوتاه شده، باید یکی یکی درشون بیاری تست کنی و معیوب ها رو تعویض کنی، هر کدوم رو که درآوردی اتصالی برطرف شد بقیه رو نیاز نیست دربیاری.
به شماره MC4996X
اینا هم مشابهش
40n01
40t15
---------------------------
اگر ماسفتها رو تعویض کردید باز هم سوخت مشکل در پشت برد و آی سی درایو ماسفتها به شماره ir4427s می باشد.
اگر دیدید ولتاژ خروجی کم هست مقاومت 5.7k زیر ترانزیستور u11 رو با ی مقاومت 4.8k تغییر بدید
با تشکر

CINA
2021/05/09, 17:58
یک مشکل نمونه
در لحظه اتصال به برق جریان میکشه و صدای رله اولیه هم میاد و فن کار نمیکنه و ولتاژی هم در خروجی نیست
ولتاژ تا خازنهای بزرگ 400 ولت میرسه
اما به ورودی دو ترانس هیچ ولتاژی نمیرسه
با قطع برق هم چند ثانیه بعد صدای قطع کردن رله هم میاد
هیچ قطعه ای آسیب ظاهری ندیده
روی برد هم پل دیودها و ماسفتها هم هیچ کدوم اتصال کوتاه نبودن
تمام مقاومتهای فیوزی هم سالم هستن
----------------------------
روش حل مشکل
خروجی رو تست میکنیم اتصال کوتاه نباشه
اگر بود
زیر هیت سینک خروجی 12 تاماسفت smd هست، حداقل یکی از اونها اتصال کوتاه شده، باید یکی یکی درشون بیاری تست کنی و معیوب ها رو تعویض کنی، هر کدوم رو که درآوردی اتصالی برطرف شد بقیه رو نیاز نیست دربیاری.
به شماره MC4996X
اینا هم مشابهش
40n01
40t15
---------------------------
اگر ماسفتها رو تعویض کردید باز هم سوخت مشکل در پشت برد و آی سی درایو ماسفتها به شماره ir4427s می باشد.
اگر دیدید ولتاژ خروجی کم هست مقاومت 5.7k زیر ترانزیستور u11 رو با ی مقاومت 4.8k تغییر بدید
با تشکر
سلام
بسیار عالی ممنون
فقط اون U11 ترانزیستور را نتونستم پیداش کنم کجا هست شماتیک ازش میتونید بدین یا موقعیتش را بهم بگین

Admin
2021/05/22, 04:28
سلام اگر بعد از تعویض فتها زیر بار افت ولتاژ دارید . پشت بورد ای سی هشت پایه فعال سازی فتها رو عوض کن
محلش دقیق زیر فتها پشت بورد که معمولاً اونی میسوزه که فتهاش سوختن . برای هر 6تا فت یک آی سی وجود داره

CINA
2021/05/24, 20:33
سلام اگر بعد از تعویض فتها زیر بار افت ولتاژ دارید . پشت بورد ای سی هشت پایه فعال سازی فتها رو عوض کن
محلش دقیق زیر فتها پشت بورد که معمولاً اونی میسوزه که فتهاش سوختن . برای هر 6تا فت یک آی سی وجود داره
افت ولتاز را با تغیر مقاومت زیاد کردم و تمام ماسفت ها را عوض کردم اما زیر بار که میره توان کم میاره

bime1100
2021/06/23, 02:18
باسلام،لطفا درمورد حل مشکل کم بودن ولتاژ پاور p3(درحدود ۹ولت) توضیح بفرمایید.سپاس

barf6509
2021/06/30, 10:38
سلام.من پاورم همین مشکل رو داشت.کارایی که گفتین رو انجام دادم.ماسفت اصلی خودشو پیدا نکردم.به جاش از مشابهی که معرفی کردین استفاده کردم.دو تا آیسی پشت رو هم عوض کردم.پاور روشن شد و تو حالت عادی داشت کار میکرد و ولتاژ درست میداد ولی وقتی هشبردها رو وصل کردم 5 دقیقه کار کرد و خاموش شد.الان دیگه صدای رله هم نمیاد.ماسفت ها رو تست کردم 6 تاش سوخته.به نظر شما مشکل کجاست؟احتمال داره ماسفت مشابه درست عمل نکرده باشه یا مشکل جای دیگه است؟لطفا راهنماییم کنید.ممنون

مکرمی
2021/07/03, 17:56
سلام
راهنمایی عالی بود
ولی اگه ای سی ir4427s رو تعویض کردیم، مجددا سوخت، مشکل کجاست ؟
سپاسگزارم

حسین اکرمی اصفهانی
2021/07/12, 15:42
سلام وقت به خیر . ممنون بابت اطلاعاتی که شیر کردید. نظرتون راجع به فعالیت جدی توی بورس چیه؟ من با کمک این صفحه تونستم https://ebidar.com/register-in-bourse/ ثبت نام کنم ولی هنوز خیلی حرفه ای نیستم. به نظرتون برم سراغ ارز دیجیتال یا همین بورس رو ادامه بدم؟ امنیتش چطور هست؟ تمام مراحلش داخل ایران و قانونی هست ولی ارز دیجیتال گویا خیلی مطمئن نیست و ضررهاش هم خیلی بیشتر از بورس هست. ممنون بابت راهنمایی

Admin
2021/07/26, 01:57
سلام اگر فورا سوخت احتمالا تغذیه ای سی مشکل داره یا ماسفتها..اگر بعد از یه مدت سوخت مشکل از جنس نامرغوب ای سیه