آرنولد فاندر یکی از اعضای سابق حزب راستگرای افراطی هلندی که در ساخت فیلم توهین آمیز به پیامبر نقش داشته پس از مسلمان شدنش به مدینه منوره سفر کرد .

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 1852_210.jpg
مشاهده: 422
حجم: 112.7 کیلو بایت

به گزارشسایت مسلمانان جهان آرنولد فاندر یکی از اعضای سابق حزب راستگرای هلندی که در ساخت فیلم توهین به پیامبر اسلام نقش داشت پس از مسلمان شدنش به مدینه منوره سفر کرد و در جوار مزار پیامبر نماز خواند.

نام: 1854_716.jpg
مشاهده: 293
حجم: 66.8 کیلو بایت

به گفته روزنامه عکاظ عربستانی، فاندر با دیدن مزار پیامبر نتوانست احساسات خود را کنترل کند و چشمانش پر از اشک شد.
فاندر در اینباره میگوید: "وقتی مزار پیامبر را دیدم ناگهان این موضوع در ذهنم نقش بست که من با دشمنیم با دین اسلام چه اشتباه بزرگی را مرتکب شده بودم".
وی ادامه می دهد : " من عضو حزبی بودم که با دین اسلام دشمنی داشت. هنگامی که واکنش مسلمانان را علیه این فیلم فتنه برانگیز دیدم این سوال برایم پیش آمد که راز عشق مسلمانان به دینشان و به پیامبرشان محمد چیست و همین باعث شد که تصمیم بگیرم در مورد دین اسلام بیشتر بدانم و جستجو و مطالعات خود را شروع کردم".
وی همچنین افزود: هرچقدر که در دین اسلام عمیق تر میشدم به حجم اشتباهی که این حزب در اسلام ستیزی و توهین به پیامبر مرتکب شده بود بیشتر پی می بردم و جستجوهایم را ادامه دادم و علاقه ام به دین اسلام روز به روز بیشتر می شد و سعی می کردم تا جایی که می توانم با مسلمانان هلند آشنا شوم و به آنها نزدیک شوم و سرانجام تصمیم گرفتم که مسلمان شوم".

نام: 1853_662.jpg
مشاهده: 387
حجم: 170.1 کیلو بایت

فاندر همچنین کوه احد را زیارت کرد و گفت: در مورد این مکان و نبردی که در اینجا اتفاق افتاد بسیار خواندم و چقدر آرزو داشتم که این مکان را از نزدیک ببینم . احساس غیر قابل توصیفی است".
آرنولد هنگامی که مدینه را به قصد رفتن به مکه مکرمه ترک می کرد گفت: "خداحافظی با مدینه بسیار دردناک است اما سخت تر از آن رفتن من به مکه برای انجام مناسک عمره است چرا که من واقعا شرمنده و روسیاه هستم ". وی همچنین گفت که در آینده ای بسیار نزدیک دوباره به این سرزمین مقدس بازخواهد گشت.