ارزهای دیجیتال همچنان در سرفصل اخبار هستند و عده ی زیادی از مردم هنوز وارد این تجارت سود ده نشده اند. خیلی ها از خودشان می پرسند که آیا باید بیت کوین بخرند؟ یا افراد تازه وارد، معمولا از خود می پرسند: سرمایه گذاری روی بیت کوین برای مبتدیان مناسب است یا خیر؟
در این مقاله می خواهیم به موضوع خرید بیت کوین جهت سرمایه گذاری و باید ها و نباید های آن بپردازیم.

آیا باید در بیت کوین سرمایه گذاری کنم؟
بیت کوین بسیار نوسان دارد. اگر می خواهید ریسک کنید، ابتدا مطمئن شوید که در چه چیزی سرمایه گذاری می کنید و یک استراتژی سرمایه گذاری ارز دیجیتال دارید. همچنین مطمئن شوید که صرفاً به دلیل ترس از دست دادن سرمایه، سرمایه گذاری نمی کنید. تعدادی سوال وجود دارد که قبل از اقدام به سرمایه گذرای باید از خود بپرسید:

• آیا می دانم روی چه چیزی سرمایه گذاری می کنم و بیت کوین و بازار کریپتو چگونه کار می کنند؟
  • آیا از سطح ریسک راضی هستم؟
  • الان نسبت به چند ماه پیش چقدر گرون تره؟ اگر چنین است، چرا من می خواهم چیزی بخرم زیرا قیمت آن بالاتر است؟ کجای دیگر زندگی ام این کار را انجام دهم؟
  • آیا شواهدی وجود دارد که نشان دهد قیمت ها می توانند حتی بیشتر هم شوند؟
  • اگر الان آن را بخرم تا بعداً به قیمت بیشتری بفروشم، فکر می کنم چه کسی آن را به این قیمت بالاتر از من می خرد و چرا؟
  • اگر یک دارایی بسیار عالی است، چرا وقتی بسیار ارزانتر بود، علاقه ای نداشتم؟

اگر پاسخی برای این سؤالات ندارید، احتمالاً ایده خوبی برای سرمایه گذاری نیست. اگر بیت کوین می خرید، مطمئن شوید که پول مورد نیاز خود را در راه سرمایه گذاری صرف نمی کنید. همچنین درباره نکات ارزهای دیجیتال (و اشتباهاتی که باید از آنها اجتناب کنید) بیشتر بخوانید.

نکاتی که باید قبل از سرمایه گذاری در بیت کوین در نظر بگیرید
مانند هر سرمایه گذاری، ارز دیجیتال با خطرات و پاداش های بالقوه همراه است. در مقایسه با انواع سنتی سرمایه گذاری، ارز دیجیتال خطرناک تر است.

در اینجا مواردی وجود دارد که باید قبل از سرمایه گذاری در مورد آنها فکر کنید:

• ما قطعاً توصیه نمی کنیم تمام پس انداز خود را در بازارهای ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنید
  • بهتر است آن را کمی شبیه قمار ببینید، بنابراین فقط مقدار کمی از درآمد قابل تصرف خود را سرمایه گذاری کنید و آماده باشید که چیزهای زیادی را از دست بدهید.
  • هرگز بیش از آنچه می توانید از دست بدهید سرمایه گذاری نکنید
  • اگر در پایان هر ماه پول زیادی ندارید، بهتر است از رمزنگاری خودداری کنید و در عوض روی پس انداز پول خود تمرکز کنید.
  • مانند دارایی های سنتی، بهتر است با ارز دیجیتال به عنوان یک سرمایه گذاری بلندمدت رفتار کنید تا بهترین شانس را برای کسب درآمد به شما بدهد.
  • ارزهای رمزنگاری شده به شدت نوسان دارند و در معرض روند صعودی و سقوط بازار هستند.