بهترین لپ تاپ را با سلیقه کاری خود انتخاب کنیدابتدا این نکته را به یاد داشته باشید که گام اول در خرید یک محصول الکترونیکی مانند لپ تاپ، تعیین کردن نیازهای اولیه و اساسی است. قبل از خرید تصمیم بگیرید که می خواهید از لپ تاپ خود برای انجام چه کارهایی می خواهید استفاده کنید. برای مثال ممکن است برای یک تاجر، طول عمر باتری یکی از شرایط مهم در خریدن یک لپ تاپ باشد و یا مثلا گرافیستها و دوست داران بازی باید لپ تاپی را انتخاب کنند که قدرت پردازنده آن ها بالا باشد. تا پایان این گزارش همراه دریچه باشید تا بتوانید بهترین را انتخاب کنید.

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 1859464_215.jpg
مشاهده: 38
حجم: 82.1 کیلو بایت

راهنمای خرید لپ تاپ برای دانش آموزان و دانشجویان

دانش آموزان و دانشجویان هم مانند سایر مشاغل برای انجام کارهای خود مثل استفاده از اینترنت، تحقیق و انجام امور درسی خود نیاز به یک لپ تاپ، متناسب با کارهایشان دارند که در ادامه بیشتر شما دانش آموزان و دانشجویان را در خرید یک لپ تاپ مناسب و ایده آل راهنمایی خواهیم کرد.اولویت اول برای شما دانش آموزان و دانشجویان طول عمر باتری است چرا که ممکن است ساعات زیادی را در کلاس درس و دانشگاه بدون اتصال به برق و به صورت مدام از لپ تاپ خود استفاده کنید که بهترین پیشنهاد برای شما لپ تاپ نسل چهارم پردازنده های چند هسته ای اینتل موسوم به هسول است.اولویت دوم حجم و وزن لپ تاپ است چرا که حمل آن میان کلی جزوه و کتاب کار سختی است و می توانید در ساعات طولانی شما را خسته کند، پس هنگام خرید لپ تاپی را انتخاب کنید که وزن کمی داشته باشد.
نام: 1859477_734.jpg نمایش: 34 اندازه: 687.7 کیلو بایتاولویت سوم داشتن صفحه نمایش بزگ است. فرض کنید در حال کار روی پروژه ای هستید که می خواهید آن را با PowerPointارائه دهید و مطالب شما در فایل word ذخیره شده و می خواهید متن ها را از نرم افزار word به PowerPoint منتقل کنید... در این هنگام است که سردرگم خواهید شد و کار با لپ تاپ برایتان آزار دهنده خواهد بود، برای این منظور دریچه به شما توصیه می کند لپ تاپی با صفحه نمایش 14 اینچ و یا بالاتر بخرید.اولویت چهارم صفحه کلیدی راحت و خوانا است. اگر از آن دسته افرادی هستید که تایپ جزوه را به نوشتن ترجیح می دهید حتما و حتما مد نظر داشته باشید که صفحه کلید به مچ دست شما آسیب وارد نکند چرا که در دراز مدت می تواند به مچ دست شما صدمه وارد کند.و در نهایت گارانتی و خدمات پس از فروش را به همراه نرم افزارهای امنیتی را مد نظر داشته باشید چرا که این موارد هم جز راهنمای خرید است مخصوصا نرم افزارهای امنیتی که در صورت سرقت بتوان سریعتر لپ تاپ دزدیده شده را پیدا کرد.


نام: 1859465_863.jpg نمایش: 31 اندازه: 156.9 کیلو بایت
راهنمای خرید لپ تاپ برای خانه

خرید لپ تاپ برای تمامی افراد خانه باید طوری باشد که نیازهای همه آن ها را رفع کند پس به فکر خرید لپ تاپ با قیمت بالا باشید.اولویت اول را دریچه صفحه نمایشی بزرگ با رزولوشن بالا است را برای شما انتخاب می کند چرا که ممکن است پدر خانواده به وبگردی با آن بپردازد یا مادر خانواده با این لپ تاپ فیلم تماشا کند.اولویت دوم داشتن گرافیکی بالاست چرا که فرزند خانواده به بازی کردن به آن خواهد پرداخت. کارت گرافیک مجزا هم راه خوبی است اکثر لپ تاپ های امروزی علاوه بر دارا بودن یک پردازنده گرافیکی متوسط که بر روی پردازنده اصلی قرار گرفته، از یک کارت گرافیک قدرتمند، برای انجام اموری مانند بازی برخوردارند. پس پردازنده های چهار هسته ای بهترین گزینه برای خانواده شماست.نام: 1859475_400.jpg نمایش: 48 اندازه: 704.9 کیلو بایت

اولویت سوم وزن و اندازه لپ تاپ به همراه فضای ذخیره سازی(هارد) است چرا که اگر قصد مسافرت دارید و می خواهید لپ تاپ هم کنار شما در این مسافرت باشد پس در انتخاب آن دقت کنید تا در پروازهایتان و یا در اتومبیل بتوانید آن را روی پایتان قرار دهید(البته توجه داشته باشید قرار دادن لپ تاپ در دراز مدت باعث خستگی شما می شود).

فضای ذخیره سازی بالا هم اولویت مهمی است چرا که ممکن است کلی عکس و فیلم شخصی داشته باشید هارد 1 ترابایت برای ذخیره سازی فایل شخصی شما مناسب می باشد.اولویت چهارم انتخاب گارانتی و خدمات پس از فروش است که بهتر است با نیاز و سلیقه خودتان گارانتی و خدمات پس از فروش را مدنظر داشته باشید.و در نهایت صفحه نمایش لمسی، هارد و طول عمر زیاد باتری هم در گام های بعدی با سلیقه و نیاز خانواده شما در اولویت های بعدی قرار می گیرند.


نام: 1859463_967.jpg نمایش: 36 اندازه: 105.1 کیلو بایت

راهنمای خرید لپ تاپ برای گرافیست ها

گرافیست ها هم برای انتخاب بهترین لپ تاپ همراه دریچه باشند چرا که معیار و ملاک هایی برای شما هم در نظر گرفته ایم تا بهترین لپ تاپ را با توجه به تناسب کاری خودتان انتخاب کنید. گرافیست ها با تصاویر دو بعدی وسه بعدی و نرم افزارهایی مانند فتوشاپ، Corel و Illustrator سر و کار دارند، پس مهمترین کاربرد رایانه برای آنها ویرایش تصاویر دو و سه بعدی است با فضای ذخیره سازی بالا چرا که فایل های طراحی شده حجم های بسیار بالایی دارند.
اولویت اول برای شما گرافیست ها رم می باشد، وقتی سایز کار بالا می رود لازم است اطلاعات در حجم بزرگ تری در اختیار پردازنده قرار بگیرد. اگر ظرفیت رم ها محدود باشد، برنامه قسمتی از هارد را به عنوان حافظه اختصاصی در نظر می گیرد و این موضوع باعث می شود سرعت اجرای نرم افزار محدود به سرعت انتقال اطلاعات از طریق هارد شود.ظرفیت رم رابطه مستقیمی با سطح کار و اندازه آن دارد. اگر با آیکون ها سر و کار دارید ۲ گیگابایت فضا کافی است ولی برای افرادی که بیلبورد یا پوسترهای بزرگ طراحی می کنند به ۸ تا ۱۶ گیگابایت رم نیاز است. تعادل بین هزینه و مشخصات برعهده شما است ولی برای گرافیست های حرفه ای ظرفیت زیر ۶ گیگابایت توصیه نمی شود.اولویت دوم کارت گرافیک است، در پردازنده اصلی لپ تاپ از دو تا چهار هسته پردازشی استفاده می شود ولی کارت های گرافیکی حرفه ای دارای ۹۶ هسته و بیشتر هستند. زمانی که تصویری را ویرایش می کنید این تغییرات روی تک تک پیکسل ها اثر می گذارد در نتیجه هر چقدر تعداد هسته ها بیشتر باشد عملکرد بهتری در پردازش گرافیکی خواهند داشت. البته انتخاب یک لپ تاپ با تراشه گرافیکی قدرتمند لزوما به معنی افزایش سرعت در پردازش های پیکسلی نیست زیرا این موضوع به عوامل دیگری هم بستگی دارد.


نام: 1859476_343.jpg نمایش: 29 اندازه: 676.5 کیلو بایتاولویت سوم پردازنده می باشد، پردازنده در یک سیستم طراحی و گرافیک نقش کلیدی دارد زیرا استفاده از توان تراشه گرافیکی اگرچه سرعت پردازش را افزایش می دهد اما کاربرد آن به عوامل مختلفی بستگی دارد اما در مقابل توان پردازنده به صورت مستقیم سرعت اجرای برنامه ها را مشخص می کند. سه عامل در پردازنده روی کارایی نرم افزارهای طراحی موثر هستند: تعداد هسته ها، حافظه کش و فرکانس. هر چقدر تعداد هسته ها بیشتر باشد دستورالعمل های بیشتری در واحد زمان پردازش می شوند. در این زمینه می توان به فناوری هایپرتریدینگ هم اشاره کرد. توسط این فناوری هر کدام از هسته های فیزیکی تبدیل به چند هسته مجازی می شوند و هر کدام از آنها می توانند دستورالعمل های مخصوص خود را اجرا کنند. به عنوان مثال یک پردازنده Core i7 که دارای چهار هسته فیزیکی است توسط هایپرتریدینگ تبدیل به یک مدل هشت هسته ای می شود.اولویت چهارم صفحه نمایش می باشد، صفحه نمایش لپ تاپ ها به ندرت می تواند رنگ های واقعی را نشان دهد و برای یک تصویر با جزییات بالا، اندازه کوچکی دارد. هر چقدر وسعت نمایشگر بیشتر باشد برای کارهای گرافیکی بهتر است. پس حداقل سایز قابل توصیه ۱۵٫۶ اینچ است. یک لپ تاپ با وضوح Full HD اگرچه قیمت بالاتری دارد ولی برای نمایش جزییات بهتر است. نکته سوم در مورد روشنایی است. زمانی که نمایشگر یک لپ تاپ روشنایی کمی داشته باشد رنگ ها، جلا و درخشندگی خود را از دست می دهند. نکته آخر در صفحه نمایش، زاویه دید است.


نام: 1859457_170.jpg نمایش: 31 اندازه: 115.6 کیلو بایت
جمع بندی

ما در اینجا سعی کردیم راهنمای خرید لپ تاپ را برای دانش آموزان، دانشجویان، افراد خانواده و گرافیست ها مطرح کنیم البته با دیدی متفاوت و بدون معرفی برند خاص، یادتان نرود بهترین مشاور خرید شما خودتان هستید پس با توجه به سلیقه کاری و مطالب اشاره شده در بالا بهترین لپ تاپ را انتخاب کنید.
گزارش از سالار واعظی