تحصیل در دانشگاه پزشکی پکن چین
تاریخچه دانشگاه پزشکی در چین
دانشگاه پزشکی پکن چین (BUCM) یکی از اولین موسسات آموزش عالی طب سنتی چینی است که در سال ۱۹۵۶ تاسیس شده است که نقش کلیدی در آموزش عالی چین ایفا می کند. دانشگاه تحت نظارت مستقیم وزارت آموزش و پرورش چین در زمینه TCM است. این دانشگاه تنها موسسه TCM در ” پروژه ۲۱۱ ” در بین دانشگاه ها و کالج های چین است.
http://s7.picofile.com/file/83904868...%A9%DB%8C1.jpg
برای اطلاعات بیشتر به این مقاله مراجعه کنید

این دانشگاه از سال ۱۹۵۷، تعداد زیادی از دانشجویان خارجی را آموزش داده است. در سال ۲۰۰۹ تعداد ثبت نام دانشجویان خارجی ۱۴۱۴ نفر بود که از آن ۱،۰۵۵ نفر دانشجوی کارشناسی، ۲۱۳ نفر دانشجوی دکتری و ۱۴۶ نفر از دانش پژوهان ارشد یا عمومی را شامل می شدند.در سال ۱۹۹۶ علاوه بر ارتقای وضعیت تحصیلی، دانشگاه در استاندارد های آموزشی و تحقیقاتی نیز پیشرفت کرد.
کالج های سابق طب سوزنی، ارتوپدی و تروماتولوژی در تاریخ ۳۱ ژوئیه ۲۰۰۰ به دانشگاه پزشکی پکن متصل شدند.در سال ۲۰۰۷ وزارتخانه های آموزش و پرورش، بهداشت عمومی و اداره دولتی پزشکی سنتی چینی با یکدیگر همکاری داشتند تا از طریق استفاده از آموزش های ترکیبی و منابع بهداشتی پیشرفت دانشگاه را ارتقاء دهند. دانشگاه دارای اساتید برجسته و کاملا واجد شرایط است.
در طول ۵۳ سال گذشته، BUCM با بیش از ۳۰۰،۰۰۰ متخصص داخلی TCM ( طب سنتی چینی ) و ۱۳،۰۰۰ متخصص خارجی TCM از ۸۷ کشور آموزش دیده اند.
فعالیت های دانشگاه پزشکی پکن چین
فعالیت های دانشگاه پزشکی چینی در بین دانشگاه های TCM در چین به ترتیب زیر است: سطح تحصیلات، مفهوم دوره و توسعه، تحقیقات علمی، درمان پزشکی و همکاری بین المللی و غیره
دانشگاه ثبت نام، آموزش و تأمین خدمات رفاهی را برای دانشجویان خارجی اداره می کند. پذیرش و جهت گیری دانشجویان خارجی، برای دوره های کوتاه مدت و بلند مدت و دوره کارشناسی است.
آموزش کوتاه مدت برای دانشجویان خارجی در این دانشگاه در زبان های مختلف: چینی، انگلیسی، ژاپنی، کره ای، اسپانیایی و غیره ارائه می شود.
علاوه بر این، برنامه دکترای تخصصی TCM برای پزشکان غربی به زبان انگلیسی تدریس می شود.این دانشگاه ۱۲ برنامه کارشناسی در سطح گسترده ای از موضوعاتی مانند: طب سنتی چینی، دارو سازی، پزشکی، تولید داروهای گیاهی، فارماکولوژی، طب سوزنی، درمان های توانبخشی، مدیریت عمومی پزشکی، مدیریت اطلاعات و سیستم های اطلاعاتی پزشکی، پرستاری، مجله بین المللی TCM و قانون پزشکی و بهداشت را ارائه می دهد.
اهداف دانشگاه پزشکی پکن چین

  • تبدیل شدن به یک پایگاه برای توسعه پزشکی چینی
  • تبدیل شدن به یک پایگاه نوآوری برای دانش پزشکی و فن آوری چین
  • ساخت پایگاهی برای پیشگیری و درمان بیماری های خاص
  • ساخت یک پایگاه علوم انسانی برای انتشار فرهنگ طب چینی
  • ایجاد یک پنجره برای همکاری بین المللی در زمینه پزشکی چینی