زمانی که صحبت از کانکس کلاس درس و مدارس پیش ساخته می شود، بیشتر افراد تصور میکنند که این کانکس ها مانند کانکس معمولی هستند و صرفا از آنها به عنوان کلاس استفاده میشود. اول از همه بهتر است بدانید که این تصور اشتباه است. منظور از کانکس کلاس درس یک محصول تخصصی است که برای پیشبرد برنامه تحصیلی در مناطق محروم استفاده میشود. در این کانکس ها امکاناتی مانند میز و صندلی، نیمکت، تخته وایت برد و… مورد استفاده قرار می گیرند تا فضای مناسبی را برای تحصیل کودکان بوجود بیاورند. از طرفی بسیاری از کارفرمایان در پروژه های خاص، با به کارگیری این کانکس ها محل مناسبی برای ارائه آموزش های تئوری به کارکنان خود در اختیار خواهند داشت. در زمان انتخاب و خرید این کانکس ها باید در نظر داشته باشید که حتما با توجه به کاربرد مورد نظر، ظرفیت و انتظارات خود، کانکس را انتخاب کنید. مقاومت بهتر کانکس در برابر شرایط نامساعد جوی، عمر بالا و فراهم کردن فضایی مناسب و استاندارد از مزایای اصلی این محصولات محسوب می شود. در ادامه بیشتر در خصوص ویژگی های کانکس کلاس درس و مدارس پیش ساخته صحبت میکنیم.مشخصات کانکس کلاس درس و مدارس پیش ساخته

در این بخش مشخصات کانکس کلاس درس و مدارس پیش ساخته را از زوایای مختلف با هم بررسی می کنیم. شناخت این محصولات قبل از خرید باعث میشود که در زمان انتخاب کانکس بتوانید هوشمندانه عمل کنید.
● ابعاد
کانکس های کلاس درس معمولا در ابعاد مشخصی تولید نمی شوند و ابعاد آن با توجه به سفارش مشتری می تواند متفاوت باشد. کوچکترین نمونه این کانکس ها، با عنوان مدرسه پیش ساخته یک کلاسه شناخته می شود و بیشترین کاربرد آنها در روستاهایی با جمعیت کم می باشد. اما در صورتی که جمعیت مورد نظر افزایش پیدا کرد و یا قصد اضافه کردن اتاق هایی برای استراحت معلمان داشتید؛ کانکس های دیگری در اختیارتان قرار میگیرد. برخی از این کانکس ها دارای ابعاد بزرگی هستند که آنها در زمان بخش بندی به 2 قسمت تقسیم می کنند تا به این شکل فضای کافی در اختیار داشته باشید. برای سفارش و خرید این کانکس ها از نظر تعداد و ابعاد محدودیتی وجود ندارد و میتوانید بسته به نیاز خود چندین کانکس کلاس درس سفارش دهید.
● مواد اولیه
در بیشتر موارد کانکس کلاس درس و مدارس پیش ساخته از پانل ساندویچی ساخته می شوند. در بهترین حالت ضخامت این مصالح حدود 4 سانتی متر است. در ضمن بین ورق های گالوانیزه مورد استفاده برای پانل ساندویچی از عایق های جنس پلی اورتان استفاده می شود. این مواد باعث میشود که کانکس در برابر حرارت، رطوبت و تا حدی سروصدا عایق شود.
● پنجره
پنجره های مورد استفاده در کانکس کلاس درس معمولا از جنس UPVC هستند، این محصولات باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و جلوگیری از عبور سروصدا می شوند. همچنین وزن سبک آنها باعث کاهش وزن کلی کانکس مورد نظرتان خواهد شد. البته در مواردی دیده می شود که از پنجره های آلومینیومی نیز استفاده می کنند. در چنین شرایطی باید حتما مراقب باشند تا سارقان این پنجره ها را باز نکنند. به همین دلیل وقتی در کانکس ها از پنجره آلومینیومی استفاده شود، حتما برای آن حفاظ جداگانه در نظر گرفته می شود.
● درب ها
درب های کانکس کلاس درس میتواند از جنس UPVC، آلومینیوم یا MDF باشد که پیشنهاد ما استفاده از درب های UPVC است. چرا که نمونه های آلومینیومی توجه سارقان را به خود جلب می کند و نمونه های چوبی یا MDF نیز عمر کوتاه ترین نسبت به نمونه های UPVC دارند.
● پوشش داخلی کانکس کلاس درس
معمولا پوشش داخلی این کانکس ها از نوع MDF یا PVC است. چرا که چنین متریالی دارای ظاهری زیبا و وزن سبک هستند.
● سقف و کف
کف کانکس کلاس درس و مدارس پیش ساخته معمولا از کفپوش های مرغوب و تخته های آب بندی شده در کنار هم است، همچنین گاهی برای زیبایی بیشتر این قسمت ها از قرنیز استفاده می کنند. سقف های این کانکس کلاس درس معمولا از نوع ورق های گالوانیزه سینوسی است که بخش زیرین آن برای عایق بندی در برابر حرارت با پشم سنگ یا پشم شیشه پوشیده می شود. در ضمن برای آب بندی ورق ها از چسب سیلیکون استفاده می کنند.