نام: linkbait-thumbnail.jpg نمایش: 4 اندازه: 11.0 کیلو بایت
Link Bait
یا همان طعمه لینک فرآیند تولید محتوایی است که برای جذب بک لینک طراحی شده است.طعمه لینک معمولا شامل محتوای چالشی، بحث برانگیز، راهنماها و دستورالعمل ها و اطلاعات و متن های مهم خبری و قابل انتشار می شود.
یکی از دلایل افزایش علاقه به Link Bait در سال های اخیر محدودیت هایی است که موتورهای جستجو بر روی ایجاد استراتژی های ایجاد شده با ایجاد تغییر در الگوریتم ها و سیاست های لینکِ قابل قبول ایجاد کرده اند.
این امر سئو کاران را تحت فشار قرار داده است که سعی کنند راهی پیدا کنند تا بدون نیاز به نقض هیچ استانداردی، لینک سازی کنند و از دور زدن گوگل برای افزایش لینک سازی به هیچ عنوان استفاده نکنند.
لینک طعمه با طعمه های پیوندی احتمالاً همچنان به عنوان یکی از روش های تاثیر گذار و یک استراتژی اصلی باقی خواهد ماند زیرا دارای تأثیراتی است برای رتبه بندی بسیار مهم هستند.
Link Bait چیست و چکار می کند؟
همانطور که گفتیم هدف اصلی از استفاده ی linkbait یه چیز است، ایجاد بک لینک. لینک طعمه نوعی استراتژی است که در آن سعی می کنیم تا آنجا که ممکن است پیوندهای ارزشمند و رایگان به سایت خود بدست آوریم.
Link Bait
در اکثر مواقع مطالب تقریباً صفر پیوند را به خود جذب می کنند. اما باید بدانید که گوگل هر لینکی که از سایت های دیگر به سایت شما داده شود را به عنوان یک رای در نظر بگیرد و این موضوع ارزش بالایی برای رتبه بندی دارد.
آیا تا به حال سعی کرده اید دلیل این اتفاق را بیابید تا بتوانید تعداد بیشتری از این “طعمه های پیوندی” را تولید کنید؟ در دنیای سئو، ما از این صفحات به عنوان Link Bait یاد می کنیم.
هیچ فرمول مطمئنی برای ایجاد محتوای عالی وجود ندارد که بازدیدکنندگان شما آن را قابل پیوند ببینند. به عنوان مثال می توانید ساعت ها به نوشتن یک پست مفید و آموزنده در سایت خود بپردازید، اما از آن پیوندی کسب نکنید. در همین حال، رقیب شما تصویری از یک گربه را ارسال کرد که در روز 24 لینک دریافت می کند.
چگونه Link Bait می تواند به دریافت لینک کمک کند؟
دریافت بک لینک یکی از مهمترین عناصر در سئو است که بدون توجه به آن احتمال دسترسی به رتبه های بالا در صفحات نتایج موتورهای جستو جو برای کلمات رقابتی، پایین خواهد بود.
کمیت و کیفیت پیوندهای ورودی دو مورد از معیارهای زیادی است که توسط الگوریتم رتبه بندی موتور جستجو برای رتبه بندی سایت استفاده می شود. ایجاد Linkbait نکات زیادی برای رعایت دارد و هدف آن افزایش تعداد پیوندهای با کیفیت و مرتبط به یک سایت است.
اگر سایت فروشگاهی دارید پیوندهای بیشتر به سایت شما مشتریان بالقوه بیشتری را در مسیر شما قرار می دهد.خب تمام هدف سئو بالا آمدن در موتورهای جستجو و رسیدن به افراد بیشتر است.