امروزه انواع مختلف چراغ خودرو در بازار موجود می باشد که هر کدام از آنها دارای ویژگی های خاصی است. انتخاب بین نمونه های مختلف همواره سیستم روشنایی خودرو برای دارندگان سردرگم کننده است. از همین رو دیده می شود که بسیاری به دنبال پاسخ این سوال هستند که هدلایت بهتر است یا زنون؟ کدام مورد از نظر قانونی منع دارد و باعث جریمه شدن می شود؟


بهترین راه برای درک تفاوت این دو محصول این است که هر کدام از آنها را به صورت جداگانه بشناسید و با ویژگی های مختلف آن آشنا شوید. در ادامه این مطلب متخصصن ما در سایت نمایندگی آپکو قصد دارند بررسی کنند که هدلایت بهتر است یا زنون و هر کدام از این محصولات بیشتر خدمت شما معرفی کنند.هدلایت یا زنون؟ کدام انتخاب بهتری است؟برای داشتن انتخاب مناسب بین هدلایت و زنون برای خودرو، باید ابتدا به سوالات اساسی در این زمینه پاسخ دهید. در نظر داشتن این سوالات باعث می شود بتوانید ابتدا انتظارات خود از سیستم روشنایی خودرو را بهتر درک کنید و سپس نسبت به خرید تجهیزات مناسب اقدام نمایید. این سوالات عبارتند از:

هدلایت یا زنون را برای نور بالا یا نور پایین لازم داریم؟ امکان استفاده از چراغ زنون برای نور بالا و نور پایین وجود دارد ولی چراغ هدلایت صرفاً برای نور بالا گزینه مناسبی خواهد بود.
سیستم برق خودرو چیست؟ سیستم برق رسانی خودرو تاثیر زیادی بر روی روند کار انواع چراغ دارد و از همین رو باید با دقت داشته باشید.
آیا خودرو دارای لنز نور پایین است؟ با پاسخ دادن به این سوال می بینید که وقتی سراغ زنون یا هدلایت میروید، بازدهی نوری چراغ ها بیشتر خواهد شد.
ادامه مطلب در هدلایت خودرو | زنون خودرو