ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

مشاهده RSS Feed

Thehottestnews

شرط تولید بیت کوین در ایران

به این مطلب امتیاز بدهید
توسط Thehottestnews در تاریخ 2019/08/05 در ساعت 14:37 (120 نمایش ها)
حمید رضا صالحی رئیس سندیکای برق ارزان بودن انرژی را عامل اصلی هجوم سرمایه گذاران بیت کوین در کشور دانست و گفت: اگرچه یارانه برق را نمی توان یک شبه حذف کرد، اما طی یک برنامه چندساله باید به سمت واقعی شدن نرخ رفت تا از آثار مخرب ارزان بودن انرژی در کشور جلوگیری کرد.

وی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی امکان واقعی شدن نرخ برق وجود ندارد، افزود: ابتدا با ایجاد زیرساخت های لازم و فراهم کردن رفاه نسبی باید قدرت خرید افراد را برای واقعی شدن نرخ حامل های انرژی افزایش داد.

صالحی ادامه داد: هم اکنون اقتصاد یارانه ای زمینه را برای حضور استخراج کنندگان ارز مجازی در کشور فراهم کرده است که اخذ تعرفه راه حل موقتی خروج بیت کوین در کشور به شمار می رود.

به گفته این مقام مسئول، هم اکنون سرمایه گذاران از چندین مزرعه در قالب برق کشاورزی یا صنعتی، بیت کوین تولید می کنند که به سبب استفاده از تعرفه یارانه ای، این امر تهدیدی برای صنعت برق کشور به شمار می رود.

وی تولید بیت کوین را مشروط بر واقعی شدن تعرفه برق دانست و گفت: سرمایه گذاران تولید ارز دیجیتال باید بر مبنای نرخ های جهانی قیمت برق را بپردازند چرا که برق یارانه ای متعلق به عموم مردم کشور است.
رئیس سندیکای برق با اشاره به اینکه هزینه تولید هر رمز ارز با برق یارانه ای را ۵ میلیون تومان است، بیان کرد: این در حالی است که رسالت اصلی صنعت برق تأمین برق موردنیاز داخل و کمک به راه اندازی صنایع دیگر است.

صالحی در پایان با اشاره به اینکه تولید بیت کوین با برق یارانه ای به ضرر صنعت برق کشور است، تصریح کرد: اگر قیمت بیت کوین واقعی شود به عنوان کشور تولید کننده انرژی با این امر مشکلی نداریم، اما در مرحله اول باید دید که آیا نظام بانکی کشور ارز حاصل از بیت کوین را به رسمیت می شناسد یا خیر؟

رویداد24

نظرات